Kurzy pre dospelých

Podľa záujmu priebežne otvárame tanečné kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých v každom veku – pre mladých dospelých aj seniorov.

Ponúkame možnosť naučiť sa základné kroky a figúry rôznych tancov, ale aj rozvíjať svoje tanečné zručnosti v pokračovacích kurzoch.

Máte tu možnosť spoznať nových ľudí, ale aj nanovo a špecificky spoznať svojich známych.

Rozsah: 8 lekcií – 60 minút – 1X/týždeň – 70 eur/pár

Vedeli ste, že

  • tanec prispieva k celkovému zdraviu? Spaľuje tuk a spevňuje svaly celého tela – aj také, o ktorých ste doteraz ani netušili! Zlepšuje fungovanie kardiovaskulárneho systému, držanie tela a telesnú kondíciu.
  • tanec je jediná telesná aktivita, ktorá dramaticky ovplyvňuje aj psychickú kondíciu? Seniori, ktorí tancovali trikrát až štyrikrát týždenne (najmä tí, ktorí tancovali v tanečnej sále) mali o 75 percent nižšie riziko demencie v porovnaní s ľuďmi, ktorí netancovali vôbec – potvrdila štúdia z roku 2003. Podľa výskumov sa už po polroku pravidelného tanca sa zlepšuje pamäť, koncentrácia pozornosti a rýchlosť spracovania informácií.
  • tanec je ideálnou voľnočasovou aktivitou pre manželské páry? Učí nás lepšie vnímať partnera, komunikovať spolu bez slov, naladiť sa na spoločnú vlnu. Zároveň dáva možnosť skúšať si nové spôsoby párového fungovania, ktoré môžeme prenášať aj do manželského života.
  • tanec sa využíva aj v psychoterapii? Existuje dokonca niekoľko druhov certifikovaných tanečných terapií!

Nábor celoročne